BPR A. Donici » Intilniri » 100 de intrebari pentru primarul orasului Orhei
25-05-2013, 17:21

100 de intrebari pentru primarul orasului Orhei

Categoria: Intilniri

Miercuri, 13 februarie 2013, primarul orasului Orhei, dl. Vitalie Colun a fost oaspete la Centrul de Tineret Orhei in cadrul initiativei ?100 de intrebari pentru??.

Discutiile cu tinerii s-au desfasurat intr-o atmosfera ne-formala. Tinerii s-au dovedit a fi foarte isteti si ingeniosi. Astfel, primarului i-au fost adresate intrebari din diferite domenii, incepind cu taxele noi introduse si starea drumurilor si terminind cu cind dl. primar s-a indragostit pentru prima data.

La finele discutiilor a fost desemnat tinarul care a adresat cea mai interesanta, din punctul de vedere al invitatului, intrebare. Diploma de mentiune a fost inminata tinerei care s-a interesat ce ar trebui sa faca un tinar ca sa fie numit cetatean activ.

Dl. Vitalie Colun a indemnat tinerii sa se implice cit mai activ in viata comunitara si i-a asigurat de faptul ca va sustine, inclusiv si cu contributia financiara,  orice initiativa a tinerilor scopul careia va duce la solutionarea problemelor de ordin social al orasului Orhei.

Tag-uri pentru acest articol: Orhei, intrebari, pentru, tinerii, Vitalie, Colun, orasului, primarului, Astfel, introduse, incepind, adresate, diferite, taxele, drumurilor, prima, Miercuri, activ, indragostit, primar