BPR A. Donici » Medalion literar » Paul Goma la 78 de ani
3-10-2013, 16:24

Paul Goma la 78 de ani

Categoria: Medalion literar

Astazi Paul Goma implineste 78 de ani. El este un veritabil erou in viata, o parte a istoriei noastre. Cu acest prilej la BPR „A. Donici” a avut loc medalionul literar „Basarabeanul ratacitor” – dedicat creatiei lui P. Goma. La ora actuala basarabeanul P. Goma e cel mai tradus scriitor roman. Este o personalitate cunoscuta in Occident, atat ca om politic, cat si ca scriitor. Daca tinem la demnitatea noastra nationala ar fi bine sa-l cunoastem si sa-l citim.

Paul Goma la 78 de ani

Tag-uri pentru acest articol: „Basarabeanul, literar, medalionul, ratacitor”, dedicat, scriitor, Astazi, Donici”, creatiei, viata, veritabil, prilej, parte, implineste, istoriei, acest, noastre, demnitatea, tinem, noastra