BPR A. Donici » Medalion literar » O viata sub semnul diagonalei
13-11-2013, 09:38

O viata sub semnul diagonalei

Categoria: Medalion literar

La 13 noiembrie 2013- s-au ?mplinit 83 de ani de la nasterea poetului, omului de cultura, ecologistului Mihail Garaz. Cu acest prilej la BPR „A. Donici” s-a organizat medalionul literar „O viata sub semnul diagonalei”. Mihail Garaz a facut mult pentru detoxicarea constiintei noastre si depoluarea plaiului, a pledat pentru armonie dintre om si natura. Elevii de la Colegiul de Medicina din Orhei au facut cunostinta cu bibliografia elaborata de BPR „A. Donici”, M. Garaz a fost si va fi unul din cei mai vrednici fii al acestui meleag.

O viata sub semnul diagonalei

Tag-uri pentru acest articol: Garaz, Mihail, pentru, Donici”, facut, poetului, noiembrie, noastre, detoxicarea, depoluarea, dintre, natura, armonie, pledat, plaiului, diagonalei”, constiintei, nasterea, ecologistului, cultura