BPR A. Donici » Serata literar-muzicala » Orhei - mindrie si speranta!
  • Data: 20-11-2013, 09:16
20-11-2013, 09:16

Orhei - mindrie si speranta!

Categoria: Serata literar-muzicala

La 20 noiembrie 2013 in incinta BPR „A. Donici” s-a organizat serata literar - muzicala „Orhei - mindrie si speranta”. Orhei - unul dintre cele mai vechi ora?e din tara, cu traditii istorice si o cultura bogata.

La serata au participat primarul or.Orhei V. Colun, directorul muzeului de istorie si etnografie A. Calcea, V. Golub - colaborator al muzeului. Aceasta activitate a fost desfasurata in cadrul concursului raional „Bastina”.

Orhei - mindrie si speranta!

Tag-uri pentru acest articol: Orhei, serata, vechi, dintre, traditii, istorice, cultura, muzeului, noiembrie, bogata, organizat, Donici”, speranta”, literar, incinta, muzicala, mindrie, „Orhei, desfasurata, Aceasta