BPR A. Donici » Medalion literar » Fata-n fata cu harul autentic
29-10-2013, 09:07

Fata-n fata cu harul autentic

Categoria: Medalion literar

La 29 octombrie 2013, la BPR „A. Donici” a fost organizat medalionul literar „Fata-n fata cu harul autentic”, dedicat creatiei poetului, dramaturgului A. Busuioc - 85 de ani de la nastere.
  A fost comemorata si poeta L. Lari care s-a nascut in aceiasi zi cu A. Busuioc. Ziua de 29 octombrie e si Ziua Internationala a Internetului. Utilizatorii au vorbit de avantajul internetului si de comoara de nepre?uit - cartea, care este mai aproape de sufletul fiecarui.

Fata-n fata cu harul autentic

Tag-uri pentru acest articol: octombrie, Busuioc, dedicat, creatiei, dramaturgului, autentic”, nastere, poetului, organizat, harul, medalionul, Donici”, literar, „Fata, nepre, internetului, comoara, cartea, sufletul, avantajul