BPR A. Donici » Bibliotecile Publice in oglinda anilor » Bibliotecile Publice din raionul Orhei in oglinda anilor(continuare)
  • Data: 24-05-2015, 10:09
24-05-2015, 10:09

Bibliotecile Publice din raionul Orhei in oglinda anilor(continuare)

Categoria: Bibliotecile Publice in oglinda anilor

Articolele de mai jos publicate in ziarul "Бессарабские губернские новости”.-1902.-19 noiembrie.-pag.3, argumenteaza ca in tinutul Orhei la 24 mai 1901 a fost organizata prima biblioteca publica particulara organizata de orheianca R.I.Ravici, care a pus la baza 500 exemplare de carti personale.

Bibliotecile Publice din raionul Orhei in oglinda anilor(continuare)

Articolele de mai sus ne vorbesc despre mai multe etape si incercari de dezvoltare si activitate a Bibliotecii publice din tinutul Orhei.

Cu drag pentru cititori,

Lidia Sitaru

lidia Sitari

26 mai 2015 09:08

Informatia comenatriului
  • Grupul: Oaspeti
  • ICQ:
  • Inregistrarea: --
  • Status:
  • Publicatii: 0
  • Comentarii: 0
Cea mai mare Bibliotec? din Republica Moldova ?i-a s?rb?torit 114 ani de la fondare. Succese tuturor colaboratorilor.