BPR A. Donici » Concursuri » Concursul raional de creatie literara „Mihail Garaz” ed. a VII-a
  • Data: 13-05-2015, 20:19
13-05-2015, 20:19

Concursul raional de creatie literara „Mihail Garaz” ed. a VII-a

Categoria: Concursuri

Concursul raional  de creatie literara „Mihail Garaz” ed. a VII-a

Lucrarile participantilor la Concursul raional de creatie literaraMihail Garaz” ed. a VII-a

Concursul raional de creatie literara „Mihail Garaz”, editia a VII-a, a fost organizat in conformitate cu programul raional al actiunilor cultural-artistice pentru anul 2015, care a avut drept scop valorificarea si promovarea creatiilor literare proprii a tinerilor talente ale tinutului orheian, promovarea lucrarilor si stimularea tinerelor talente.

Concursul raional  de creatie literara „Mihail Garaz” ed. a VII-a

La concurs au fost prezentate 26 de lucrari – culegeri de poezie, proza, esee, creatii cognitiv-stiintifice, desene pe textele din creatia publicistului Mihail Garaz.

Participantii au fost mentionati cu diplome si recompense banesti. Multumim participantilor si bibliotecarilor ca au dat dovada de receptivitate si le dorim succes, creativitate in continuare.