BPR A. Donici » Medalion literar » Un preot al spiritualitatii noastre
18-10-2013, 13:40

Un preot al spiritualitatii noastre

Categoria: Medalion literar

Azi, 18 octombrie la BPR „A. Donici” a avut loc medalionul literar „Un preot al spiritualitatii noatre”- dedicat lui D. Matcovschi - 74 de ani de la nastere.Poetul a fost comemorat cu multa dragoste de studentii Colegiului Pedagogic „Vasile Lupu” din Orhei, unde s-au recitat poezii si cintece pe versurile lui D. Matcovschi. Numele lui va dainui mereu peste secole ca unul dintre cei mai de seama oameni ai neamului, un mare si inflacarat patriot.

Un preot al spiritualitatii noastre

Tag-uri pentru acest articol: Matcovschi, versurile, Numele, dainui, cintece, poezii, Orhei, recitat, mereu, peste, oameni, neamului, inflacarat, seama, dintre, Lupu”, secole, patriot, „Vasile, spiritualitatii